Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-202-C2-R0
ATS-20F-202-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-202-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20F-202-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-202-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-202-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-202-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-202-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-202-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-202-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-202-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-202-C2-R0
RES 6.2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SHIELD 50POS DUAL MT SERIES datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 6.3V 20% 0603 datasheet.pdf
RES 2.7M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 79MM datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 355MA 900 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf