Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-205-C1-R0
ATS-20F-205-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-205-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X6MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20F-205-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20F-205-C1-R0
QUANTITY
ATS-20F-205-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-205-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-205-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-205-C1-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-205-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-205-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-205-C1-R0
HOOK-UP SOLID 18AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1.5K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5.2A 1206-8 datasheet.pdf
LED 3MM QUAD LEVEL CBI datasheet.pdf
TVS DIODE 137VWM 258VC DO215AB datasheet.pdf
CONN HDR 120POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MICRO 25 SKT 36" RBW JACKP datasheet.pdf