Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-45-C1-R0
ATS-20F-45-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-45-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20F-45-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20F-45-C1-R0
QUANTITY
ATS-20F-45-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-45-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-45-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-45-C1-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-45-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-45-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-45-C1-R0
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 1.3MH 25A TRI datasheet.pdf
HARDWARE 272 PIN 1.27MM datasheet.pdf
RES 59 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 28.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf