Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-99-C3-R0
ATS-20F-99-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-99-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20F-99-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20F-99-C3-R0
QUANTITY
ATS-20F-99-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-99-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-99-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.6°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-99-C3-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-99-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-99-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-99-C3-R0
METRIMATE STRAIN RELIEF 6POS datasheet.pdf
ADM40T/AE40M/ADM40T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16CDIP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
12 AWG SOLID BC SGPVC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 300.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf