Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-115-C1-R0
ATS-20G-115-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-115-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20G-115-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-115-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-115-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-115-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-115-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.31°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-115-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-115-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-115-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-115-C1-R0
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC CTRLR STEP-DWN SYNC 16QFN datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
MINI MI II SMT WFR W/O BOSS20CKT datasheet.pdf
ADJUSTMENTPEN-SET 2,5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf