Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-122-C3-R0
ATS-20G-122-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-122-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-122-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-122-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-122-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-122-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-122-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-122-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-122-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-122-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-122-C3-R0
SM CONN 2.5MM PITCH CRIMP STYLE datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS .100 L.143 datasheet.pdf