Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-165-C2-R0
ATS-20G-165-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-165-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20G-165-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20G-165-C2-R0
QUANTITY
ATS-20G-165-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-165-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-165-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-165-C2-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-165-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-165-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-165-C2-R0
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 16K 44LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 5V datasheet.pdf
Connector Header 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 6COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf