Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-171-C3-R0
ATS-20G-171-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-171-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20G-171-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-171-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-171-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-171-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-171-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-171-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-171-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-171-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-171-C3-R0
RES 7.87M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K 24MHZ OTP 44-PLCC datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR RED datasheet.pdf
XMITTER HANDHELD 433MHZ 8 BUTTON datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100 L.585 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
MKP 2UF 5% 1250VDC DRAWING T2 datasheet.pdf