Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-180-C3-R0
ATS-20G-180-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-180-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20G-180-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-180-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-180-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-180-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-180-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-180-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-180-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-180-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-180-C3-R0
IC ADC 12BIT 8CH 200KSPS 16SSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 250W datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15V OUT 21W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/16-100' GREEN datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 40POS datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf