Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-206-C1-R0
ATS-20G-206-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-206-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20G-206-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-206-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-206-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-206-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-206-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-206-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-206-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-206-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-206-C1-R0
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A SMC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 740TBGA datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 205MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.2A TSOT-26 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CLIP MINI BATTERY 75A RED datasheet.pdf