Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-79-C3-R0
ATS-20G-79-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-79-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20G-79-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-79-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-79-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-79-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-79-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-79-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-79-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-79-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-79-C3-R0
JUMPER-H1500TR/A3048A/X 5" datasheet.pdf
STEEL MOUNTING SCREW CLIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 15A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FILTER LC 75MHZ 100MA 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf