Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-93-C3-R0
ATS-20G-93-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-93-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20G-93-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-93-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-93-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-93-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-93-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-93-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-93-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-93-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-93-C3-R0
CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485 PROG 28WSOIC datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 20.32MM datasheet.pdf
RES 105 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 5K OHM RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAT6 PATCH CABLE 20.0M datasheet.pdf
RES 180 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf