Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-119-C3-R0
ATS-20H-119-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-119-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20H-119-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20H-119-C3-R0
QUANTITY
ATS-20H-119-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-119-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-119-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-119-C3-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-119-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-119-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-119-C3-R0
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SOCKET 6PAD 7.0X5.0 OSCILLATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf