Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-150-C3-R0
ATS-20H-150-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-150-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20H-150-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20H-150-C3-R0
QUANTITY
ATS-20H-150-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-150-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-150-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-150-C3-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-150-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-150-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-150-C3-R0
IC VIDEO AMP RR-OUT HS 8VSSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf