Murata Electronics North America GRM1887U1H1R4CZ01D
GRM1887U1H1R4CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H1R4CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.4PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H1R4CZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H1R4CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H1R4CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H1R4CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H1R4CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H1R4CZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H1R4CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H1R4CZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H1R4CZ01D
CONN PIN 12-14AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 9POS W/O CONTACT datasheet.pdf
RES MO 1/2W 47 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BGA PIN ADAPTER 1.27MM SMD datasheet.pdf
PMI CAP RED FLAT TRANSLUC 9/16"" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
XCEDE HD 3W 3PVH 4COL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf