Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-18-C1-R0
ATS-20H-18-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-18-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20H-18-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20H-18-C1-R0
QUANTITY
ATS-20H-18-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-18-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-18-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-18-C1-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-18-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-18-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-18-C1-R0
FIXED IND 50UH 2.5A 60 MOHM TH datasheet.pdf
IC LO PWR RS-485 TXRX 8VSSOP datasheet.pdf
BACKSHELL DB50 METALIZED PLASTIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.16K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf