Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-22-C3-R0
ATS-20H-22-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-22-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20H-22-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20H-22-C3-R0
QUANTITY
ATS-20H-22-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-22-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-22-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.88°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-22-C3-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-22-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-22-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-22-C3-R0
JUMPER-H1501TR/A3048V/H1501TR 6" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 22POS SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 68POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf