Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-57-C1-R0
ATS-20H-57-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-57-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20H-57-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20H-57-C1-R0
QUANTITY
ATS-20H-57-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-57-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-57-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.13°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-57-C1-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-57-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-57-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-57-C1-R0
RES 1.96K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 4POLE datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
C-GRID DRSW RA T/H HDR. 40CKT datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
SINGLE LOADED/OPEN ENDS datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047UF 5% 2500VDC AX datasheet.pdf