Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-87-C1-R0
ATS-20H-87-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-87-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20H-87-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20H-87-C1-R0
QUANTITY
ATS-20H-87-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-87-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-87-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.13°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-87-C1-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-87-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-87-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-87-C1-R0
RES SMD 15.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DSUB CRIMP 25 SOCKET LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
BEND RELIEF 12MM WHITE datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180D 1ST datasheet.pdf
IC PROXIMITY DETECTOR 16QFN datasheet.pdf
HEATSHK 3.18MM ID 50MM PRESCORE datasheet.pdf