Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-99-C3-R0
ATS-20H-99-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-99-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20H-99-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20H-99-C3-R0
QUANTITY
ATS-20H-99-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-99-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-99-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.6°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-99-C3-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-99-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-99-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-99-C3-R0
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 4.45MM datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
ROLL, HOOK & LOOP, 1" X 25-YD, G datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf