Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21A-157-C1-R0
ATS-21A-157-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21A-157-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-21A-157-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21A-157-C1-R0
QUANTITY
ATS-21A-157-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21A-157-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21A-157-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21A-157-C1-R0
Related LinksATS-21A-, ATS-21A-157-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21A-157-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21A-157-C1-R0
RES SMD 280K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 150M OHM 10% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CABLE SOCKET 2POLE MAGENTA datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 92MA 15.1 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP 120 UF 20% 25 V datasheet.pdf