Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21A-37-C1-R0
ATS-21A-37-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21A-37-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM
Datasheet Download
ATS-21A-37-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21A-37-C1-R0
QUANTITY
ATS-21A-37-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21A-37-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21A-37-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.1°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21A-37-C1-R0
Related LinksATS-21A-, ATS-21A-37-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21A-37-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21A-37-C1-R0
CONN MINI-D 100POS R/A RECPT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 724BGA datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 9 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf