Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21A-85-C2-R0
ATS-21A-85-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21A-85-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-21A-85-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21A-85-C2-R0
QUANTITY
ATS-21A-85-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21A-85-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21A-85-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow23.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21A-85-C2-R0
Related LinksATS-21A-, ATS-21A-85-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21A-85-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21A-85-C2-R0
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 125W datasheet.pdf
DAC 10BIT MICROPWR I2C TSOT23-6 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW 3DFN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.8V 400MW DO7 datasheet.pdf
MICRO 51C P 8" WHT JACKS datasheet.pdf