Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21B-120-C3-R0
ATS-21B-120-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21B-120-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-21B-120-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21B-120-C3-R0
QUANTITY
ATS-21B-120-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21B-120-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21B-120-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21B-120-C3-R0
Related LinksATS-21B-, ATS-21B-120-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21B-120-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21B-120-C3-R0
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 20 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TBF 16C 16#16 PIN/SKT RCPT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2:1 PCI 20DHVQFN datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 16TSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 120V 4A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 62MHZ RRO SOT-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf