Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21B-167-C1-R0
ATS-21B-167-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21B-167-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-21B-167-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21B-167-C1-R0
QUANTITY
ATS-21B-167-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21B-167-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21B-167-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21B-167-C1-R0
Related LinksATS-21B-, ATS-21B-167-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21B-167-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21B-167-C1-R0
CORD BANANA PLUG R/A 4" BLK datasheet.pdf
IC AMP VIDEO DISTRIBUTION 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN SPLICE 19-22AWG THRU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
MICRO 21 F 18" YEL JACKP datasheet.pdf