Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21B-58-C3-R0
ATS-21B-58-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21B-58-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-21B-58-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21B-58-C3-R0
QUANTITY
ATS-21B-58-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21B-58-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21B-58-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21B-58-C3-R0
Related LinksATS-21B-, ATS-21B-58-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21B-58-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21B-58-C3-R0
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COUNTER U/D 6BIT UNIV 28-PLCC datasheet.pdf
IC RADIO SELECT TUNER 64LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 920K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf