Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21C-105-C3-R1
ATS-21C-105-C3-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21C-105-C3-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-21C-105-C3-R1.pdf
Availability of ATS-21C-105-C3-R1
QUANTITY
ATS-21C-105-C3-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21C-105-C3-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-21C-105-C3-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21C-105-C3-R1
Related LinksATS-21C-, ATS-21C-105-C3-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21C-105-C3-R1 Details Description
Related parts for ATS-21C-105-C3-R1
TRANS PNP 200V 0.1A TO-92L datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
FUSE 300V HIGH I2T 3AB 21A datasheet.pdf