Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21C-25-C2-R0
ATS-21C-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21C-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-21C-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21C-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-21C-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21C-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21C-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21C-25-C2-R0
Related LinksATS-21C-, ATS-21C-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21C-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21C-25-C2-R0
IC ADC 8BIT 40MSPS 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 9/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
THUMBWHEEL datasheet.pdf
EVALUATION PLATFORM VIRTEX-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 210MSPS SPI 48-QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf