Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21D-31-C2-R0
ATS-21D-31-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21D-31-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-21D-31-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21D-31-C2-R0
QUANTITY
ATS-21D-31-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21D-31-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21D-31-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow25.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21D-31-C2-R0
Related LinksATS-21D-, ATS-21D-31-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21D-31-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21D-31-C2-R0
IC DVR DUAL HEX DMOS OUTPT28SOIC datasheet.pdf
RES 34K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 15 OHM 30W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf