Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21D-62-C3-R0
ATS-21D-62-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21D-62-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-21D-62-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21D-62-C3-R0
QUANTITY
ATS-21D-62-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21D-62-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21D-62-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21D-62-C3-R0
Related LinksATS-21D-, ATS-21D-62-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21D-62-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21D-62-C3-R0
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
ADAPTER 1POLE RT ANGLE PCB datasheet.pdf
ZFV AMPLIFIER PNP datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND RED datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
COLLET FGG.4B. - 15.0MM DIA datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf