Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21E-39-C2-R0
ATS-21E-39-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21E-39-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-21E-39-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21E-39-C2-R0
QUANTITY
ATS-21E-39-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21E-39-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21E-39-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width2.400" (60.96mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21E-39-C2-R0
Related LinksATS-21E-, ATS-21E-39-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21E-39-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21E-39-C2-R0
IC DTYPE LATCH 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
09 MODI CRMP S-I HSG SR .156CL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 110MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CARD GUIDE GRD CLIP 2X0.08" BK datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210 datasheet.pdf