Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21E-52-C2-R0
ATS-21E-52-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21E-52-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-21E-52-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21E-52-C2-R0
QUANTITY
ATS-21E-52-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21E-52-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21E-52-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21E-52-C2-R0
Related LinksATS-21E-, ATS-21E-52-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21E-52-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21E-52-C2-R0
MOSFET N-CH 30V 5.4A SOT-23 datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TAPE 1/2" X 36 YD datasheet.pdf
10M 50W 750W INCREMENTAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/08/90G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 180MA 2.1 OHM datasheet.pdf