Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21F-100-C2-R0
ATS-21F-100-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21F-100-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-21F-100-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21F-100-C2-R0
QUANTITY
ATS-21F-100-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21F-100-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21F-100-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21F-100-C2-R0
Related LinksATS-21F-, ATS-21F-100-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21F-100-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21F-100-C2-R0
CAP CER 2.2PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TENERGY TB6B BALANCE CHARGER datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf