Amphenol Commercial Products FCE17B25PA410
FCE17B25PA410 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25PA410
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25PA410.pdf
Availability of FCE17B25PA410
QUANTITY
FCE17B25PA410 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25PA410
Internal Part NumberEIS-FCE17B25PA410
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25PA4x0.igsFCE17B25PA4x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25PA410
Related LinksFCE17B, FCE17B25PA410 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25PA410 Details Description
Related parts for FCE17B25PA410
RES SMD 24K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMB datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 3.5MM PCB datasheet.pdf
DIODE TUNING 6V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
FAN OUT CONN SERIAL ATA TO IPASS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR/BKRBS 24POS datasheet.pdf
RES 13.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HDM BP STACKING MODULE OPEN END datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 1.2A DPAK datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf