Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21F-25-C1-R0
ATS-21F-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21F-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-21F-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21F-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-21F-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21F-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21F-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21F-25-C1-R0
Related LinksATS-21F-, ATS-21F-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21F-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21F-25-C1-R0
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 215 I/O 281CSP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN CAP 1B-1S-1D PLUG datasheet.pdf
FILTER SAW 385.0MHZ SMD datasheet.pdf
Thermal Pad TCF 4000 PXF 1.10" datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINCLP 50OHM 200C datasheet.pdf