Vishay/Dale TNPW0805806RBEEN
TNPW0805806RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805806RBEEN
Brief Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805806RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805806RBEEN
QUANTITY
TNPW0805806RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805806RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805806RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805806RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805806RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805806RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805806RBEEN
BUSHING 16,16S 9/16OD datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf