Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21F-35-C2-R0
ATS-21F-35-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21F-35-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-21F-35-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21F-35-C2-R0
QUANTITY
ATS-21F-35-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21F-35-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21F-35-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21F-35-C2-R0
Related LinksATS-21F-, ATS-21F-35-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21F-35-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21F-35-C2-R0
FIXED IND 3.9UH 2.8A 30 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
BOARD DEMO AS1702V-05V datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FBSR 10-5 datasheet.pdf
FAN 80X15MM TACH IP57 24VDC datasheet.pdf