Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21G-132-C3-R0
ATS-21G-132-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21G-132-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-21G-132-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21G-132-C3-R0
QUANTITY
ATS-21G-132-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21G-132-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21G-132-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.72°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21G-132-C3-R0
Related LinksATS-21G-, ATS-21G-132-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21G-132-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21G-132-C3-R0
CONN EDGECARD 68POS .050 SMD datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS STR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 15A TO-3P datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 8.8A 37 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 8POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 50MA/500MA datasheet.pdf