Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21H-50-C2-R0
ATS-21H-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21H-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-21H-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21H-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-21H-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21H-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21H-50-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21H-50-C2-R0
Related LinksATS-21H-, ATS-21H-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21H-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21H-50-C2-R0
IDC CABLE - MSC50K/MC50G/MPK50K datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS R/A MALE T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 427 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
LABEL ESD/STATIC WARN 1.97" W datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 400VDC datasheet.pdf