Cinch Connectivity Solutions ATS-3551-18-NNN-02
ATS-3551-18-NNN-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-3551-18-NNN-02
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR 3/6/10/20DB CALIBRTD
Datasheet Download
ATS-3551-18-NNN-02.pdf
Availability of ATS-3551-18-NNN-02
QUANTITY
ATS-3551-18-NNN-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-3551-18-NNN-02
Internal Part NumberEIS-ATS-3551-18-NNN-02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value18dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 18GHz
Power (Watts)2W
Impedance50 Ohm
Package / CaseN-Type In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-3551-18-NNN-02
Related LinksATS-3551-, ATS-3551-18-NNN-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATS-3551-18-NNN-02 Details Description
Related parts for ATS-3551-18-NNN-02
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROLLER HEAD SLOW ACT 2NC datasheet.pdf
D4N-6C22 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
RES SMD 82M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf