Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-52210G-C0-R0
ATS-52210G-C0-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-52210G-C0-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 21X21X12.5MM W/OUT TIM
Datasheet Download
ATS-52210G-C0-R0.pdf
Availability of ATS-52210G-C0-R0
QUANTITY
ATS-52210G-C0-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-52210G-C0-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-52210G-C0-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesmaxiFLOW™ Heat Sinks
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriesmaxiFLOW
TypeTop Mount
Package CooledBGA
Attachment MethodThermal Tape, Adhesive (Not Included)
ShapeSquare, Angled Fins
Length0.827" (21.00mm)
Width0.827" (21.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.492" (12.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.2°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-52210G-C0-R0
Related LinksATS-5221, ATS-52210G-C0-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-52210G-C0-R0 Details Description
Related parts for ATS-52210G-C0-R0
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 56A SOT227B datasheet.pdf
IC RHEO DGTL SNGL 10K SPI 8SOIC datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 4A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 900MA 80 MOHM datasheet.pdf