Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-52250G-C0-R0
ATS-52250G-C0-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-52250G-C0-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X12.5MM W/OUT TIM
Datasheet Download
ATS-52250G-C0-R0.pdf
Availability of ATS-52250G-C0-R0
QUANTITY
ATS-52250G-C0-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-52250G-C0-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-52250G-C0-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesmaxiFLOW™ Heat Sinks
Standard Package100
Package CooledBGA
Attachment MethodThermal Tape, Adhesive (Not Included)
ShapeSquare, Angled Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.492" (12.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.2°C/W @ 200 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-52250G-C0-R0
Related LinksATS-5225, ATS-52250G-C0-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-52250G-C0-R0 Details Description
Related parts for ATS-52250G-C0-R0
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
CONN STACKER 50POS 0.100" T/H datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf