Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-52450P-C0-R0
ATS-52450P-C0-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-52450P-C0-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X17.5MM W/OUT TIM
Datasheet Download
ATS-52450P-C0-R0.pdf
Availability of ATS-52450P-C0-R0
QUANTITY
ATS-52450P-C0-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-52450P-C0-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-52450P-C0-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesmaxiFLOW™ Heat Sinks
Standard Package100
Package CooledBGA
Attachment MethodThermal Tape, Adhesive (Not Included)
ShapeSquare, Angled Fins
Length1.772" (45.0mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.689" (17.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow1.6°C/W @ 200 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-52450P-C0-R0
Related LinksATS-5245, ATS-52450P-C0-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-52450P-C0-R0 Details Description
Related parts for ATS-52450P-C0-R0
TERMINAL,SOLIS FLAG R 1/0 1/4 datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.240" NYLON BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
21P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RP BKA 22 SKT LIF CRIMP CONT datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 12XNH A MED datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf