Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-CPX035035025-178-C1-R0
ATS-CPX035035025-178-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-CPX035035025-178-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB CP
Datasheet Download
ATS-CPX035035025-178-C1-R0.pdf
Availability of ATS-CPX035035025-178-C1-R0
QUANTITY
ATS-CPX035035025-178-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-CPX035035025-178-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-CPX035035025-178-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-CPX035035025-178-C1-R0
ATS-CPX035035025-178-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-CPX035035025-178-C1-R0
RES SMD 511 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 26-8AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
3/4" RESIN FIBERGLASS SLEEVING datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf