Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX030030015-80-C1-R0
ATS-FPX030030015-80-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX030030015-80-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB FP
Datasheet Download
ATS-FPX030030015-80-C1-R0.pdf
Availability of ATS-FPX030030015-80-C1-R0
QUANTITY
ATS-FPX030030015-80-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX030030015-80-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX030030015-80-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX030030015-80-C1-R0
ATS-FPX030030015-80-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-FPX030030015-80-C1-R0
CONN 44POS 2MM HEADER DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 33/34POS GOLD datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 130K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENERGY HARVESTING SOLUTION TO GO datasheet.pdf
CONN SOCKET RA 120POS 1.27MM datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 120A TO-220-3 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf