Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX060060013-22-C3-R0
ATS-FPX060060013-22-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX060060013-22-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT FP
Datasheet Download
ATS-FPX060060013-22-C3-R0.pdf
Availability of ATS-FPX060060013-22-C3-R0
QUANTITY
ATS-FPX060060013-22-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX060060013-22-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX060060013-22-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.88°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX060060013-22-C3-R0
ATS-FPX060060013-22-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-FPX060060013-22-C3-R0
IC OFFLINE SWIT PWM SMPS CM 8DIP datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 528POS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf