Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX060060025-25-C1-R0
ATS-FPX060060025-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX060060025-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT FP
Datasheet Download
ATS-FPX060060025-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-FPX060060025-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-FPX060060025-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX060060025-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX060060025-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX060060025-25-C1-R0
ATS-FPX060060025-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-FPX060060025-25-C1-R0
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.3PF 25V 0402 datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184PS .050 R/A 3.3V datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN 3X4 SEALED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN FIBER TNC PLUG SMPLX 1000UM datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DIODE GP 1200V 500A 3TOWER datasheet.pdf