Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-HP-F6L100S70W-020
ATS-HP-F6L100S70W-020 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-HP-F6L100S70W-020
Brief Description
FLAT HEATPIPE 70W 3X8X100MM
Datasheet Download
ATS-HP-F6L100S70W-020.pdf
Availability of ATS-HP-F6L100S70W-020
QUANTITY
ATS-HP-F6L100S70W-020 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-HP-F6L100S70W-020
Internal Part NumberEIS-ATS-HP-F6L100S70W-020
Attachment Method-
ShapeFlat
Length3.937" (100.00mm)
Width0.315" (8.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-HP-F6L100S70W-020
ATS-HP-F6L100S70W-020 Details Description
Related parts for ATS-HP-F6L100S70W-020
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/2W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
BNC BROADCAST GRDE BELD 1164A datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf