Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-P1-47-C1-R0
ATS-P1-47-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-P1-47-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-P1-47-C1-R0.pdf
Availability of ATS-P1-47-C1-R0
QUANTITY
ATS-P1-47-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-P1-47-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-P1-47-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-P1-47-C1-R0
Related LinksATS-P1-, ATS-P1-47-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-P1-47-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-P1-47-C1-R0
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CHASSIS STEEL GRAY 4"L X 17"W datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADC12C105 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 10V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY(FLUX, 2A, 1-COIL L datasheet.pdf