Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-PPS-15
ATS-PPS-15 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-PPS-15
Manufacturer
Product Category
Thermal - Accessories
Brief Description
HEATSINK SS SPRING 5.33MM
Datasheet Download
ATS-PPS-15.pdf
Availability of ATS-PPS-15
QUANTITY
ATS-PPS-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-PPS-15
Internal Part NumberEIS-ATS-PPS-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Standard Package1,000
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Accessories
SeriespushPIN™
Accessory TypeSpring
For Use With/Related ProductspushPIN™ heatsinks
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-PPS-15
Related LinksATS-P, ATS-PPS-15 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-PPS-15 Details Description
Related parts for ATS-PPS-15
CABLE SCSI3 INT 8XDB68 1.6M datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.2A 174.7 MOHM datasheet.pdf
IC TXRX 8PORT ETHERNET 208-HQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 48VIN 1A 12V 6SMD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4NPT 5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84CPGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 5% 440VAC5 datasheet.pdf